Kdy skončí Bílek?

24. 03. 2013 9:05:30
Utkání v Arménii bude několikáté za poslední tři roky, jež bude český fotbalový fanoušek sledovat s rozporuplnými pocity. Na jednu stranu si přeje vítězství českého týmu, na druhou by se konečně rád zbavil jeho neschopného trenéra.

Michal Bílek připustil, že by po prohraném utkání v Arménii odstoupil. Je to vskutku vysoký cíl porazit tuto kavkazskou zemi. Samozřejmě kdyby si stanovil jako metu přehrát Andorru, byl by jeho plán ještě smělejší, ovšem nechme se překvapit (podobně jako v pátek), u tohoto trenéra je možné úplně všechno. Kde jsou časy, kdy jsme potřebovali vyhrát nad Nizozemskem, abychom postoupili na Euro, nyní je naším stěžejním soupeřem Arménie. Pro Michala Bílka by mohlo být problémem přeskočit i tuto laťku, jíž by každý průměrný trenér překročil. Právě pod Bílkovým vedením se české reprezentaci „podařilo“ v roce 2009 remízovat se Spojenými arabskými emiráty (penaltový rozstřel náš tým prohrál) a následně prohrát dva nula s Ázerbájdžánem. Už to byly hodně vysoké laťky, o které tehdy nový trenér zakopl.

Ovšem nutno přiznat, že pod Bílkovou taktovkou český tým také někdy vyhrál. To mu samozřejmě nikdo neupírá. Přátelské zápasy nepočítám, a ani ty zdaleka nebyly vždy vítězné. Nejvyšší výhrou v kvalifikaci je výsledek 4:1 s Litvou v roce 2011, kde dva góly ČR padly z penalt (za dva roky působení Bílka u reprezentace se je jeho tým konečně naučil kopat). Dalšími nejvyššími výhrami jsou výsledky 3:1 s Maltou a dvakrát 2:0 s Lichtenštejnskem. Mimochodem Lichtenštejnsko dokázalo s Ázerbájdžánem v kvalifikaci na MS 2010 remízovat.

Nelze samozřejmě pominout Bílkův největší úspěch postup na Euro 2012, byť přes tým, jehož jméno většina Čechů stále považuje spíše za název piva než státu a už vůbec neví, kde tato šesti set tisícová(!) země leží. Na Euru pak Bílkovi svěřenci dostali nepěknou nakládačku od Rusů, ovšem porazili Řecko a 65. zemi ve FIFA žebříčku Polsko. Arménie je v tomto žebříčku 75., tak uvidíme, jestli to bude Bílkovo další velké vítězství nebo velká patálie. I když s týmy nad 60. místo ve zmiňovaném žebříčku umí zahrát. Litva je 115. (hned za ní je Ázerbájdžán), Malta 147. a Lichtenštejnsko 157. Škoda, že takových týmů nejsou plné skupiny na mistrovství světa anebo alespoň kvalifikační skupiny. To by byl i Michal Bílek pan trenér. Pokud bychom samozřejmě nenarazili na některý těžký tým z první stovky světa.

Autor: Pavel Oškrkaný | neděle 24.3.2013 9:05 | karma článku: 27.40 | přečteno: 1444x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Sport

Lubomír Stejskal

Írán potrestán za hanebnost na MS v judu

Středa 18/9 se stala ve sportu přelomovým dnem: Mezinárodní judistická federace potrestala Írán za chování jeho činovníků na nedávném světovém šampionátu v Tokiu.

18.9.2019 v 14:38 | Karma článku: 29.48 | Přečteno: 866 | Diskuse

Petr Horký

Zápisník zuřivého Sparťana: Poliklinika Letná, vystupovat! Ale ševce jsme stejně smázli.

A kdo ještě nemarodil, ať se přihlásí - tak nějak by se dalo popsat věčné sparťanské prokletí, její neustále plná marodka. Za každý uzdravený kus dodáme hned v dalším kole náhradu. A tak se nám to furt točí v začarovaným kruhu.

17.9.2019 v 17:23 | Karma článku: 7.40 | Přečteno: 196 | Diskuse

Josef Nožička

Bjőrndalen bude trénovat čínské biatlonisty. Schytá to v Norsku tak, jako v Česku Jágr?

Za tři roky bude čínská metropole Peking hostit zimní olympijské hry. A nejlidnatější země světa dle všeho dělá vše pro to, aby uspěla jak na poli organizačním, tak i na poli sportovním.

16.9.2019 v 19:15 | Karma článku: 31.30 | Přečteno: 611 | Diskuse

Lubomír Stejskal

O co ho měla připravit nenávist muslimů

V neděli 15. září končí v Londýně mistrovství světa v paralympijském plavání. Akce je zajímavá ze dvou důvodů: jde o kvalifikaci na paralympiádu 2020 a především – šampionát se v britské metropoli vůbec konat neměl.

14.9.2019 v 16:30 | Karma článku: 30.77 | Přečteno: 802 | Diskuse

Petr Horký

Zápisník zuřivého Sparťana: Už zas skáčem jako Češi, ale bacha na otevřenou zlomeninu!

Zápasy naší repre na Balkáně asi nebyl takový majstrštyk, jak bychom očekávali, ale nějaký body jsme udělali. Tedy nutný, ty který se budou počítat. Fanoušek však, na rozdíl od reprezentantů, musí mít trochu rozporuplný pocity.

11.9.2019 v 1:28 | Karma článku: 8.40 | Přečteno: 135 | Diskuse
Počet článků 75 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1182

Slamer, básník, žurnalista, historik žijící v současnosti. Šéfredaktor zpravodaje o slam poetry Slamoviny.cz

Najdete na iDNES.cz